czwartek, 26 lutego 2015

Parujące szyby


   Chyba każdy spotkał się z tym problemem i wie jak denerwujące i niebezpieczne mogą być zaparowane szyby. Co może być ich przyczyną?

środa, 25 lutego 2015

Pasy Bezpieczeństwa

 Pas z tkaniny lub tworzywa sztucznego w samochodzie lub samolocie , który po zapięciu częściowo chroni ludzi przed uszkodzeniami ciała w razie zderzenia lub gwałtownego hamowania samochodu, lub wpadnięcia samolotu w turbulencje.(Wikipedia.org ).

niedziela, 22 lutego 2015

Wyposażenie pojazdu obowiązkowe i zalecane.

   Według przepisów polskiego prawa obowiązkowym wyposażeniem samochodu jest Gaśnica i trójkąt ostrzegawczy.
   Gaśnica musi mieć minimum 1 kg środka gaśniczego, być umieszczona w łatwo dostępnym miejscu i mieć ważny atest.
   Trójkąt ostrzegawczy musi mieć odpowiedniej wielkości powierzchnię odblaskową i atest.
   No i to by było na tyle z obowiązkowego wyposażenia,  uważam jednak, że jest jeszcze kilka rzeczy które mogą się przydać w podróży.

środa, 18 lutego 2015

Paliwo z hipermarketu

 
Słyszałem wiele dziwnych historii na temat paliwa ze stacji przy marketach,  jedni twierdzą że oszukują na pojemnościach inni że "chrzczą" paliwo. Jednak ciekawy jestem ile z tych osób wie to z własnego doświadczenia a ile tylko słyszało, że "komuś, kiedyś, coś" się zdarzyło.

niedziela, 15 lutego 2015

Instalacja LPG

  
Jak wspaniałem w poprzednim artykule rozważając zakup samochodu należy wybrać silnik jaki będzie go napędzał, jeżeli robimy krótkie trasy po mieście, niewielkie przebiegi -sprawa jest prostota, będzie to benzyna. Auto firmowe na długie trasy, ciągle w eksploatacji nasz wybór padnie na diesla ale co z osobami które jeżdżą sporo jednak nie na tyle żeby Diesel zdążył się "zwrócić"?

sobota, 14 lutego 2015

Diesel czy benzyna

Przed zakupem samochodu pojawia się wiele dylematów, jednym z nich jest wybór jednostki napędowej. Nie brakuje zwolenników jak i przeciwników każdej z opcji. Dziś postaram się rozjaśnić trochę ten temat.

Historia samochodów.

Samochód w dzisiejszych czasach posiada prawie każdy, nie jest to niczym dziwnym ale ciekawe ile osób wie kto stworzył pierwsze auto lub kiedy powstał silnik diesla?

Mycie silnika


   Mycie silnika ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jedni podnoszą argument estetyki inni mówią, że to szkodzi i można łatwo coś zepsuć.

piątek, 13 lutego 2015

Najczęścięj występujące usterki w samochodach


   Znalezienie samochodu, który będzie w pełni zgadzał się z opisem praktycznie graniczy z cudem,  szczególnie jeżeli na sprzedaż wystawił go handlarz.

czwartek, 12 lutego 2015

Odbiór samochodu z warsztatu


   Nikt nie jest idealny i każdemu z nas może przydarzyć się przygoda, po której trzeba będzie odwiedzić warsztat lakierniczy. Niestety niektóre warsztaty tylko z nazwy zajmują się naprawą, a w rzeczywistości niszczą samochody chcąc zarobić jak najwięcej pieniędzy.

wtorek, 10 lutego 2015

Kupujemy samochód - miernik grubości lakieru.

Witajcie
   W poprzednich artykułach opisywałem jak rozpoznać naprawiany samochód, jeżeli jednak posiadamy lub ktoś ze znajomych posiada miernik lakieru to możemy sobie procec zakupu samochodu o wiele ułatwić. Chciałbym dziś przybliżyć wam temat mierników. Wyjaśnić co oznaczają poszczególne wskazania i jakie są normy grubości.

Kupujemy samochód - przebieg samochodu


   Rzadko który kierowca skusi się na zakup samochodu z przebiegiem 300 tys km dla tego dość częstym zabiegiem wśród sprzedawców samochodów jest cofanie licznika.

poniedziałek, 9 lutego 2015

Kupujemy samochód - naprawy blacharskie

   Jeżeli po lekturze poprzedniego artykułu jesteśmy już w stanie odróżnić lakierowany element to czas sprawdzić czy była to niewielka szkoda czy może został np. wspawany tylny błotnik, wymieniona cała "ćwiartka" lub dostawiony dach.
Niestety takie praktyki są nadal bardzo popularne, dlatego będę się starał wyjaśnić wam jak się tego wystrzegać.

niedziela, 8 lutego 2015

Kupujemy samochód - jak rozpoznać lakierowany element.


Witajcie,

   To jest mój pierwszy wpis na pierwszym blogu, dlatego proszę o wyrozumiałość ;-)

   Jeżeli przebiłeś się już przez gąszcz ogłoszeń i wyłoniłeś te kilka, które są godne uwagi to następnym etapem jest umówienie się ze sprzedawcą na oględziny.

   Kupując używany (a często też i nowy jak wiem z doświadczenia) samochód można natknąć się na wiele przykrych niespodzianek które sprzedawca będzie starał się jak najlepiej ukryć, a naszym zadaniem jest je znaleźć.