czwartek, 12 marca 2015

Ubezpieczenie AutocascoUbezpieczenie Autocasco należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych,  nie ma obowiązku wykupienia go ale jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach. AC chroni nas podczas zdarzeń losowych takich jak np wypadek, kradzież, pożar czy powódź.  Najprościej mówiąc, ubezpieczyciel zobowiązuje się do naprawienia naszego pojazdu lub wypłaty odszkodowania jeżeli nasz samochód zostanie uszkodzony, zniszczony czy też skradziony,  nawet gdy sprawca nie jest znany lub kolizja miała miejsce z naszej winy.

   Podpisując umowę Autocasco należy dokładnie przeczytać jej warunki i zakres ubezpieczenia. Cena jest tutaj drugorzędnym kryterium,  najważniejsze jest to co oferuje ubezpieczyciel w swoim pakiecie.

   Szczególną uwagę trzeba przywiązać do wyłączeń odpowiedzialności i obowiązków ubezpieczonego, może się bowiem zdarzyć, że sytuacja która się nam przydarzy nie jest objęta ochroną lub w umowie zostanie wpisany udział własny ubezpieczonego co oznacza, że część kosztów będziemy musieli ponieść z własnej kieszeni.

   Istotną sprawą jest też naprawa na oryginalnych częściach oraz amortyzacja , jeżeli nie wykupimy tej opcji, zakład ubezpieczeniowy ma prawo wyliczyć koszt naprawy pojazdu na najtańszych dostępnych zamiennikach lub odliczyć amortyzację za wiek i zużycie części .

    Ponieważ Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym każdy zakład ubezpieczeniowy sam określa warunki ubezpieczenia i cenę, a co za tym idzie najdroższe ubezpieczenie wcale nie musi być najlepsze i na odwrót, te najtańsze może oferować nam całkiem niezłą ochronę. Dlatego tak ważne jest porównywanie ofert przy wyborze AC.

Więcej o ubezpieczeniach przeczytasz w tych artykułach :

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz