piątek, 13 marca 2015

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

   Jest kilka form ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków , najczęściej spotykane to szkolne ubezpieczenie dzieci, ubezpieczenia turystyczne i NNW komunikacyjne, nas interesuje to ostatnie.

   Co to jest NNW komunikacyjne i czy warto je wykupić?

   Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (komunikacyjne) gwarantuje nam wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu poniesiony w skutek wypadku komunikacyjnego lub innego zdarzenia związanego z użytkowaniem ubezpieczonego samochodu. Oznacza to, że odszkodowanie zostanie wypłacone nie tylko jeżeli wypadek zdarzy się w trakcie jazdy ale również podczas wsiadania lub wysiadania, postoju czy pakowania bagaży.

  Kupując OC dla naszego pojazdu, zawsze pada propozycja dokupienia NNW kierowcy i pasażerów za dość nie wielką opłatą.
Trzeba jednak być świadomym, że takie ubezpieczenie obowiązuje tylko w samochodzie na który zostało wykupione i jego obrębie oraz, że kwota takiego ubezpieczenia nie jest zbyt wysoka, zazwyczaj jest to około 15 tys zł. Jednak NNW to ubezpieczenie dodatkowe i odszkodowanie wypłacane jest nawet jeżeli otrzymaliśmy już pieniądze z OC sprawcy, a dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą.

   Jak przy każdym z ubezpieczeń dodatkowych każdy musi sam zdecydować czy jego zakres spełnia nasze wymagania i czy jest warty wykupienia. Ja osobiście uważam NNW za rozsądną propozycje.


Więcej o ubezpieczeniach przeczytasz w tych artykułach :

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz